LAISVALAIKIO KLUBAS "KIEMAS"

Tai integracinė pagalba vaikams su proto ir kompleksine negalia ir jų šeimoms patekti į bendruomenę bei turėti pilnavertį laisvalaikį.

Tai integruota savaitgalių užimtumo forma, organizuojama du kartus per mėnesį, šeštadienių popietėmis. Šie susitikimai yra kilę iš savanorių nuoširdžios draugystės su neįgaliaisiais. Ši draugystė yra auginama ir brandinama per bendrą veiklą – įvairias užsiėmimų grupeles, kuriose kuriama erdvė kūrybinei saviraiškai, bendravimo įgūdžiams, bendruomenės patirčiai, tarpasmeninių kontaktų atsiradimui. Kartais “išmaunama” drauge į teatrus, koncertus, kiną ar kitus miesto renginius, savaitgaliais išvyksta į kaimo vienuolynus – patirti savarankiškumą, tėvus palikdami pailsėti.

Šiuo metu projektas siūlo šią veiklą:

 • Šeštadienio užimtumo grupės.
  Kas antrą šeštadienį sudaryta savanorių ir darbuotojų komanda parapijos namuose organizuoja laisvalaikio užimtumo grupes. Per šias grupes kuriama mažiausiai varžanti, neformali erdvė, joje kuriami socialiniai bendravimo įgūdžiai tarp savanorių ir neįgalių vaikų. Organizuojamos reguliarios savanorių bei jų bičiulių išvykos į miestą ir dalyvavimas miesto renginiuose. Dalyvaujama bažnyčioje bei parapijoje rengiamuose renginiuose.

.

 • Darbas su šeima.
  Tėvai renkasi į savigalbos grupę. Jiems yra sudaroma saugi erdvė dalintis savo išgyvenimais, plėsti socialinius ryšius, vystyti atsakomybės, iniciatyvos, dalinimosi, konfliktų sprendimo, savikontrolės bei konstruktyvios veiklos savybes, kurios padėtų šioms šeimoms efektyviau įsijungti į bendruomenės gyvenimą.
 • Hipoterapijos užsiėmimai.
  Keletą kartų per mėnesį yra siūloma šeimoms apsilankyti neseniai įsikūrusiame Buivydiškių žirgyne, kuriame yra specialistų organizuojami hipoterapijos užsiėmimai (vaikai jodinėja, kuria draugystę su gyvūnais juos maitindami, prižiūrėdami ir pan.). Šie užsiėmimai padeda įveikti emocinius sunkumus, stresinę įtampą bei pajusti judėjimo galimybes tiems, kuriems yra sunkiau judėti.
 • Išvykos.
  Išvykų metu aplankomi muziejai, parodos, teatrai, koncertai mokomasi orientuotis mieste (išbandomi troleibusų maršrutai). Dalyvaujama parapijos jaunimo rengiamuose tradiciniuose renginiuose, susitaikymo pamaldose bei savaitgalio išvykose bei stovyklose. Taip pat organizuojamos vienos dienos išvykos, aplankant įvairiausius Lietuvos kampelius, kultūros paminklus, istorines įžymybes bei kelių dienų poilsinės-pažintinės išvykos, formuojančios grupę bei suteikiančias naujus socialinių, savarankiškumo įgūdžių patyrimus.
 • Vasaros poilsis.
  Vasaros metu vežame šeimas pailsėti. Stovyklose šeimos išgyvena bendruomeninę patirtį, patiria daug džiugių akimirkų. Stovyklas rengia 10-15 savanorių komanda kartu su specialistais. Tai sudaro prielaidas neįgaliesiems vaikams pasiūlyti labiau individualias veiklas, atspindinčias kiekvieno gabumus ir galimybes.
 • Savanorių komandos formavimas.
  Savanoriai yra ugdomi neformalaus ugdymo pagrindais. Organizuojami ugdomieji savaitgaliniai seminarai/ mokymai. Kas savaitę savanoriai susitinka savanorių susirinkimuose, kuriose planuojami užsiėmimai, vyksta palaikymas ir konsultavimas.

Jei Jus domina žmonių su proto negalia rankų darbo gaminiai, tuomet laukiame Jūsų užsakymų!

Šiuo metu gaminame ikonas, žvakes, maldos suoliukus, keramikinius dirbinius, įvairias progines atvirutes.

Gaminius galite pamatyti čia >>>

 Kontaktiniai asmenys:

Padalinio vadovė Elena Apynienė
„Kiemas” ir “Kelias” koordinatorė Eligija Sakalauskienė