ŠEIMOS PAGALBOS CENTRAS

Adresas: Matulaičio a.3, Vilnius, LT-05111
Tel. (8-5) 246 17 79
Mob. 8 659 05051
El.paštas:  rimante@matulaiciospc.org
Svetainė internete: www.matulaiciospc.org
Veikia darbo dienomis nuo 10.00 iki 18.00.

Mūsų tikslas

Padėti šeimai efektyviai funkcionuoti, stiprinant ryšius tarp šeimos narių, atskleidžiant jų turimus vidinius resursus, mokant juos tinkamai panaudoti, taip didinant šeimos savarankiškumą ir gebėjimą pačiai spręsti iškylančius sunkumus.

Tėvystės įgūdžių lavinimo grupės. Organizuojamos dviejų tipų grupės:

1) Tėvams, auginantiems 2-7 metų vaikus. Grupės metu aptarinėjame, kaip reaguoti į vaikų kaprizus, kaip nustatyti ribas ir taisykles; kaip išmokti valdyti pyktį; kaip ugdyti pagarbą tėvams, aplinkiniams ir t.t.
2) Tėvams, auginantiems 8-16 metų vaikus. Šių susitikimų metu supažindiname tėvus su įvairiais būdais ugdančiais vaikų atsakomybę, savarankiškumą; konfliktų sprendimo strategijomis, netinkamo elgesio priežastimis, paauglystės ypatumais specifinėmis problemomis ir t.t

VYKDOMA VEIKLA:

Sužadėtinių ruošimas santuokai
(registruotis telefonais: 2461772, 861617473) 

Skirtas sužadėtiniams, norintiems tuoktis bažnyčioje bei tinkamai pasiruošti santuokiniam gyvenimui.

Juose diskutuojama šiais klausimais:  „Meilė – Santuokos duona ir vynas“, „Bendravimas ir bendrystė“, „Kartu per permainas“, „Atleisti ir švęsti“, „Krikščioniškas požiūris į lytiškumą“, „Vaisingumo pažinimas. Gyvenimas iki gimimo“, „Dievas ir bažnyčia“, „Priesaika“.

Mamų savitarpio pagalbos grupė

Skirta mamoms ir jų 1-3 metų vaikams, nelankantiems darželio. Užsiėmimuose derinami žaidimų, muzikos, dailės bei pasakų terapijos elementai, kurių dėka lavinami pažintiniai, kalbiniai vaiko gebėjimai, noras bendrauti, ugdomas savarankiškumas.
ŠEIMŲ KLUBAS”Darna”

Tai – trijų metų prevencinė skyrybų programa, skirta šeimoms, norinčioms kurti ir palaikyti harmoningus tarpusavio santykius, gerą emocinį ir psichologinį klimatą šeimoje, geriau pažinti save, partnerį ir vaikus, kartu dvasiškai augti ir  išmokti įveikti konfliktines situacijas.

Mamos – vaiko grupelė

Skirta mamoms ir jų 2-5 metų vaikams, nelankantiems darželio. Užsiėmimuose derinami žaidimų, muzikos, dailės bei pasakų terapijos elementai, kurių dėka lavinami pažintiniai, kalbiniai vaiko gebėjimai, noras bendrauti, ugdomas savarankiškumas.

Įsidarbinimo programa

 • Europos sąjungos socialinio fondo finansuojamas projektas, skirtas moterims, kurios yra nedirbusios daugiau negu pusę metų arba vienišoms motinoms, auginančioms nepilnamečius vaikus. Taip pat projekte gali dalyvauti nesimokančios ir niekur nedirbančios 14 – 18 metų merginos. Pagrindinis projekto tikslas padėti moterims grįžti į darbo rinką ir išsilaikyti joje, o merginoms padėti grįžti į mokymosi įstaigą arba susirasti darbą.
 • Projekto metu moterys ir merginos turi galimybę lankyti motyvacinius užsiėmimus, kurių metu jos gali geriau pažinti save, mokosi pasitikėti savimi ir kitais, mokosi rašyti gyvenimo aprašymą, motyvacinį laišką, pasiruošia pirmajam pokalbiui su darbdaviu.
 • Dalyvės turi galimybę  lankyti anglų kalbos, lietuvių kalbos, kompiuterinio raštingumo, darbo teisės užsiėmimus. Paskaitų metu moterys ir merginos įgyja šių dalykų pagrindus.
 • Projekto dalyvės taip pat turi galimybę įgyti padavėjos, konditerės, kulinarės ar kavinės administratorės profesiją. Priklausomai nuo pasirinktos profesijos kursai užtrunka nuo 6 mėn. iki 9 mėn.
 • Visų kursų metu dalyvės gali gauti asmenines konsultacijas ir palaikymą bei pagalbą  ieškantis darbo.
 • Norinčias dalyvauti šiuose kursuose, kviečiame registruotis telefonu 2461772 arba 2461779.
 • Toms, kurios projekte dalyvauti negali, teikiame informaciją apie efektyvius darbo paieškos būdus, CV bei motyvacinio laiško rašymo ypatumus, padedame pasiruošti pirmajam pokalbiui su darbdaviu, sudarome sąlygas darbo paieškai (galimybė naudotis internetu, telefonu, skelbimų laikraščiais), kartu ieškome būdų, padedančių susiradus darbą ilgiau išlikti darbo vietoje.
Dienos centras „ Bičiuliai“ (Tel. 867878320)

Tai ikimokyklinio amžiaus vaikų grupė, kurioje vaikai prižiūrimi, ugdomi pagal krikščioniškosios pedagogikos principus, iš kurių vienas svarbiausių – bendruomeniškumo principas, akcentuojantis žmogaus ( vaiko) prigimtinį, Dievo duotą polinkį būti santykiška būtybe, kuriam svarbus meile grįstas ryšys su kitais asmenimis: šeimos nariais, bendraamžiais, auklėtojais. Pagrindinis dienos centro „ Bičiuliai“ tikslas – sudaryti sąlygas vaikams, pedagogams, šeimų nariams patirti, išgyventi ir patiems kurti dienos centro bendruomenę, tampančią saugia ir įvairiapusiškai ugdančia vieta. Su vaikais dirba atsidavę ir pašaukimą turintys pedagogai bei savanoriai, pagal EVS jaunimo mainų programą atvykstantys iš kitų šalių. Vaikams tai – puiki galimybė prisiliesti prie kitos kultūros, kalbos. Dienos centrą lanko keli vaikai, turintys negalią.  Kiekviena diena  turi aiškią dienotvarkę, kurioje labai svarbus vaikų amžių atitinkantis žaidimų bei kitų veiklų ritmas, ypatingą vietą užima ryto malda, maisto laiminimas, katechezė. Vaikai daug laiko praleidžia žaisdami nuostabiame  parapijos sode, kurį kartu su tėvais padeda prižiūrėti, puoselėti, taip mokydamiesi mylėti gamtą, ją tausoti. Dienos centras – atvira ir kviečianti vieta –  į grupę atvyksta svečių – kunigų, seserų vienuolių, vaikų šeimos narių, kurie dalinasi tuo, kuo gyvena, papasakoja apie savo pašaukimus, profesijas, tiesiog padraugauja, kartu pažaidžia, drauge praleidžia laiką. Šios bendruomenės nariams svarbu būti Pal. J. Matulaičio parapijoje, drauge susitikti švenčiant eucharistiją, dalyvauti liturgijoje, įvairiose socialinėse akcijose,  renginiuose.

Renginiai

Organizuojami pasirengimo Santuokos sakramentui kursai ir grupiniai užsiėmimai sužadėtiniams, Santuokos konferencijos: “Ir du taps viena…”, ” “Vyro ir moters meilė nuo eroso iki agapės”, “Dialogo ir susitaikymo kultūra” ir kt., šeimų rekolekcijos, vasaros stovyklos, šeimų šventės. Siūlomi seminarai ką tik susituokusioms poroms: „Mūsų šeimos vizija penkeriems metams“, „Kaip kurti šiltus ir draugiškus santykius šeimoje“, “Konfliktai šeimoje”,  „Mūsų lytiškumas. Vaikų lytinis ugdymas“, „Tikėjimo puoselėjimas šeimoje“ ir kt.
Individuali pagalba šeimai:

Socialinis bei psichologinis konsultavimas 

 • Psichologė konsultuoja tėvus iškilus tarpasmeniniams, bendravimo su partneriu ar vaikais sunkumams, vienišumo, skyrybų atvejais.
 • Vaikų psichologines konsultacijas siūlome jei pastebite, kad jūsų vaikas ar paauglys turi sunkumų, bendraudamas su bendraamžiais; nepasitiki savimi; jaučiasi vienišas ar liūdnas; sunkiai valdo savo pyktį; pernelyg nerimastingas ar turi baimių; turi kitų elgesio ar emocinių sunkumų
 • Į socialinę darbuotoją galima kreiptis kuomet reikalinga pagalba ieškant darbo, sprendžiant tarpasmeninius konfliktus, tvarkant įvairius dokumentus.
Materialinė  pagalba

Sunkiai gyvenantiems Šeškinės, Viršuliškių, Pašilaičių, Justiniškių rajonų gyventojams teikiame paramą rūbais, avalyne ir maistu. Bendradarbiaujant su Vokietijoje veikiančia „ Lietuvos vaikų rėmimo draugija“, trims Lietuvos šeimoms padedame išsimokėti susidariusias skolas už butą, keliems vaikams yra apmokami būreliai.

ŠEŠKINĖS VAIKŲ DIENOS CENTRAS (tel. 240 0590, mob. 8 659 05052).
Skirtas sunkumus patiriantiems, Šeškinės, Fabijoniškių mikrorajonuose gyvenantiems 6 – 12 metų vaikams.

Dienos grupė:

 • pagalba pamokų ruošoje;
 • maitinimas;
 • laisvalaikio užimtumas (rankdarbių, aktyvus poilsis ir kt.);
 • socialinių, buitinių įgūdžių ugdymas;
 • elgesio korekcija ir individualus darbas.
Vyresniojo draugo programa:

Programos metu vaikas kartą per savaitę susitinka su savanoriu studentu, kartu ruošia pamokas, leidžia laisvalaikį, dalinasi džiaugsmais ir sunkumais – po truputį tampa draugu.

Užcentrio programa:

Penktadieniais bei savaitgaliais organizuojama kultūrinė – pažintinė programa: savanorių lydimi vaikai eina į teatrus, muziejus, parodas, dalyvauja šventėse, vyksta į iškylas gamtoje, keliauja dviračiais ir pėsčiomis. Per vaikų atostogas rengiamos kelių dienų išvykos, vasarą – stovyklos. Taip pat suteikiama galimybė pailsėti kitų organizacijų stovyklose.
Parama vaikų tėvams:

Sunkioje situacijoje šeimas informuojame, konsultuojame, teikiame materialinę pagalbą, organizuojame išvykas, stovyklas, šventes.