Susitikime Išklausymo tarnystėje

Tai – saugi erdvė, kur sunkumus patiriantys žmonės gali būti suprasti ir priimti, o spręsti gyvenimo problemas jiems padės patarimas ar palydėjimas. Taip pat esate kviečiami tapti savanoriais, prisidėdami savo žiniomis, kompetencija bei malda.

Norime atkreipti jūsų dėmesį į keletą šiuo metu aktualių dalykų:

1. Emociniai sunkumai, vienatvė ir savižudybės. Atkreipiame jūsų dėmesį – normalu žmogui patirti emocinių sunkumų. Jei kartais jūs ar jūsų artimas galvojate ar kalbate apie savižudybę – išdrįskite kreiptis pagalbos į psichologus savo poliklinikoje, emocinės paramos linijas telefonu, krizių įveikimo centrą, taip pat pasisakykite apie tai kunigui išpažinties metu. Emocinę paramą taip pat teikia ir mūsų išklausymo tarnystės savanoriai. Konfidencialumą garantuojame!

2. Teisinė pagalba. Šiuo metu daugelis dalykų gyvenime keičiasi. Prireikus galime pagelbėti susigaudyti įstatymų pokyčiuose, priklausančios paramos ar kitais teisiniais klausimais.

3. Nedarbas. Gal šiuo metu esate netekę darbo. Išklausymo tarnystės savanoriai konsultuoja įsidarbinimo klausimais.

4. Darbas užsienyje. Sienos atsiveria ir daugėja galimybių išvažiuoti uždarbiauti į užsienį, ypač dabar artėjant šiltam sezonui. Norime priminti, kad pasitaiko atvejų, kada žmonės būna apgaunami ir išvežami išnaudojamam, vergiškam darbui be galimybės susisiekti su artimaisiais. Apsisaugoti nuo to galite būdami budrūs: nesusigundykite staigiais pasiūlymais, kurie paprastai pradedami žodžiais “Čia toks pasiūlymas tik tau”, “Tik šiandien”, “Išvažiuoti reikia dabar”; nebūkite patiklūs – verbuotojai dažnai gali būti ir pažįstami žmonės; nevažiuokite darbui be dokumentų – tikrinkite darbo sutartį ir darbdavių duomenis, adresus (jei neturite galimybės ar nežinote kaip tai padaryti – kreipkitės išklausymo tarnystės savanoriai jums pagelbės); išvažiuodami palikite artimiesiems visų dokumentų kopijas ir kontaktus žmonių per kuriuos radote darbą (jei taip nutiko, kad neturite kam palikti – ateikit ir palikit savo duomenis išklausymo tarnystės savanoriams – periodiškai su jumis susisieksime ir esant įtarimams – galime kreiptis į teisėsaugą). Linkime nepakliūti į prekiautojų žmonėmis pinkles.

5. Pagalba vienišiems vyresnio amžiaus žmonėms. Jei esate rizikos amžiaus ar pažįstate vienišų vyresnio amžiaus žmonių – praneškite išklausymo tarnystės savanoriams. Jums gali dar ilgai būti nesaugu lankytis parduotuvėse ar kitose žmonių susibūrimo vietose. Galime su jumis bendrauti telefonu ar už jus nueiti į parduotuvę.

Nelengvas laikas ir kiekvienas iš mūsų šiuo metu patiriame sunkumų, ir kiekvienam iš mūsų gali reikėt pagalbos juos sprendžiant. Nelikite vienas – išeitis visuomet yra ir kartu su Išklausymo tarnystės savanoriais galite rasti sprendimą.

Gal šis skelbimas ne jums, tačiau gal šalia jūsų yra žmonių, kuriems reikalinga pagalba. Jiems galite pagelbėti nukreipdami juos pas mus.

Išklausymo tarnystės savanoriai karantino metu budi nuolat nuotoliniu būdu.

Kontaktinis asmuo: Audrius, tel.: 8 679 95786