SUSITIKIMAS PARAPIJOJE 2013 METAI

2013 – uosius metus parapijos jaunimas nusprendė sutikti kitaip nei visada. Jaunimas parapijiečius, ypač jaunuolius nuo 15 metų kvietė gruodžio 31-osios naktį praleisti bažnyčioje besimeldžiant už pasaulio taiką susivienijant su jaunimu esančiu Romoje naujamečiame Taizésusitikime.

Norintieji metų virsmą patirti naujai buvo kviečiami 23:00 Taizépamaldoms. Pasak Taizébrolių: „Giedojimas yra vienas svarbiausių maldos elementų. Vėl ir vėl kartojamos trumpos giesmės suteikia maldai meditacinių bruožų. <…> Taip meditacinis giedojimas padeda išgirsti, ką mums kalba Dievas – tampa Dievo klausymo būdu.“ Tad maldoje netruko giesmių įvairiomis kalbomis, į turinį padėjo įsigilinti du skaitiniai: Jn 1,1-18 bei Apr 21,1-6. Be giesmių ir Dievo Žodžio maldoje galėjome melstis tyloje. Taizé brolių žodžiais tariant: “Taiki bendrystė su Dievu gali tęstis ir be žodžių”! Viena iš nuostabiausių šios maldos akimirkų buvo kaip tik kelios minutės iki vidurnakčio – tuomet dar giedant Taizé giesmes lauke buvo girdėti fejerverkų sproginėjimas skelbiantis Naujųjų metų pradžią. Sutikti Naujuosius metus Dievo ir bendruomenės artume – tai pasakiškas laikas!

Po maldos visus kvietėme į lauką pasigrožėti spalvotais fejerverkais, o paragavę šaltuko visi buvo laukiami parapijos namų salėje, kur galėjo susišildyti karšta arbata ir vaišėmis. Naujųjų metų Taizé susitikimams yra būdingi Tautų vakarai – jų metu piligrimai iš skirtingų šalių demonstruoja ir moko savo šalių tradicinių ar liaudies šokių kitus. Tad mes šios tradicijos laikydamiesi linksmai šokome pagal žinomas liaudies šokių melodijas – „Šiaudų batai“, „Kepė boba blynus“, „Oira oira“ ir kt. O likusiems dar ilgiau ir turintiems drąsos dainuoti pasiūlėme karaokę.

Naujųjų metų sutikimo šventę baigėme sausio 1-osios dienos 10h Šv. Mišiomis melsdamiesi už šiuos naujų veiklų, nuotykių bei Tikėjimo metus.

Kiekvienas tikintysis dalyvavęs šioje šventėje turėjo galimybę padėkoti už praėjusius metus bei Naujuosius patikėti Dievui į rankas. O ir mes – jaunimas – išgirdome padrąsinimą organizuoti daugiau tokių nuostabių idėjų.

Jaunimo referentė Rima