KRAUJO DONORYSTĖS AKCIJA PAL.JURGIO MATULAIČIO PARAPIJOJE

Šaltą ir gausiai sniegu pabarstytą 2012 m. sausio 13 – ąją, penktadienį, Pal. J. Matulaičio socialinės veiklos kartu su Nacionaliniu kraujo centru parapijos namų salėje jau trečią kartą organizavo kraujo donorystės akciją. Nors salėje spaudė rimtas šaltukas, bet kraujo centro darbuotojų šiltos šypsenos, žmonių geranoriškumas, ir noras padėti tiems, kam to tikrai reikia, greitai sušildė atmosferą Po kraujo davimo procedūros, donorai buvo vaišinami karšta, saldžia arbata, gardžiais sausainiais, jiems įteikiamos simbolinės padėkos dovanėlės.

 

Kraujo davimo procedūra (kraujo paėmimas iš venos) trunka vos 6 – 15 min., o surinktas kraujas naudojamas sužeistųjų ir ligonių gydymui. Lietuvoje kasmet reikia tūkstančių litrų kraujo, kad būtų išgelbėti žmonės, praradę didelį kraujo kiekį dėl sunkių chirurginių operacijų, patirtų traumų, avarijų, žarnyno kraujavimo ar komplikuoto gimdymo. Kraujo perpylimas skiriamas ir kraujo ligomis ar vėžiu sergantiems pacientams. Vienintelis kraujo gavimo šaltinis – kiti žmonės, o perpylimui naudojamas kraujas turi būti saugus, dovanotas sveikų donorų. Taigi labai džiugu, kad neatlygintinai paaukoti dalelę savo kraujo panoro rekordiškai gausus būrys žmonių – net 28 – tarp kurių buvo parapijos veiklų darbuotojai, savanoriai, užsienio savanorės iš Latvijos, Prancūzijos, Turkijos, parapijos teritorijoje gyvenantys asmenys.

 

Kraujo donorystės akcija jau tampa gražia tradicija Pal. J. Matulaičio parapijoje, tad kiekvieną iš Jūsų kviečiame nebūti „bailiais begemotais“ ir  tapti neatlygintinais donorais. Jūs galite išgelbėti gyvybę!