ADVENTO POPIETĖ PAL.J.MATULAIČIO PARAPIJOJE 2017

Advento popietė
„Pajusti Advento dvasią“

Advento žinia neretai „pasimeta” prieškalėdiniame šurmulyje. Norėdami nepamiršti, kokia ši žinia svarbi gausus būrys vaikų, besiruošiančių I Komunijai,  kartu su  tėveliais  susirinko parapijos namuose.

 Kunigas Marius padėjo suvokti tikrąją Advento esmę bei vainiko tradicijos prasmę.  Advento vainiko apskritimas nuo senų laikų yra amžinumo ir vienybės ženklas. Tokia forma išreiškia Kristaus paslaptį. Kaip ir žiedas, taip ir vainikas yra ištikimybės simbolis, Dievo ištikimybės pažadams ženklas. Vainikas yra ir karaliavimo bei pergalės simbolis. Advento vainikas skelbia, kad Kūdikėlis, kurio laukiama, yra karalius, savo šviesa nugalintis tamsą. Visada žaliuojančios eglės arba pušies šakos, kuriomis vainikas puošiamas, išreiškia viltį ir nesibaigiantį amžiną gyvenimą.  Tėveliai su vaikais pasigamino Advento vainikus. Juos išpuošė meilės ir vilties simboliais. Taip išreikšdami atgailą ir grįžimą pas Viešpatį bei džiaugsmą dėl tuoj gimsiančio Jėzaus.

Advento popietė ištirpo kaip žvakė. Susibūrimas turėjo teigiamą emocinį užtaisą: į namus šios šiltos ir jaukios popietės dalyviai skirstėsi lydimi gražaus pasibuvimo džiaugsmo, gavę gerų emocijų, su Advento vainikais rankose.

„Advento vainikas – tai himnas gamtai, kuri atgyja, kai atrodo, jog viskas turėtų numirti…

… tai himnas šviesai, kuri nugali tamsą… … tai himnas Kristui, tikrajai šviesai, kuri ateina nugalėti blogio ir mirties…“

        Nuoširdžiai dėkojame tėveliams, padėjusiems sutvarkyti parapijos namus. Ačiū už renginio nuotraukas Ramūnui Vaitkui.

Linkime prasmingo Advento ir džiaugsmingo Šv.  Kalėdų stebuklų išsipildymo, Kūdikėlio Jėzaus užgimimo kiekvieno širdyje.

 

 

Pal. J. Matulaičio parapijos katechetės Angelė, Rimanta, Jolanta
2017 12 02